Güzelçamlı Ulaşım

Güzelçamlı Beldesi, Aydın İli Kuşadası İlçesine bağlı, Dilek Yarımadası Milli Parkı ile çevrili Kuşadası Körfezi’nin 23 km. güneyinde şirin bir tatil turizm beldemizdir.  

Güzelçamlı’ya İzmir – Kuşadası veya Aydın – Söke karayolunu izleyerek ulaşılır. Güzelçamlı Kuşadası arası 23 km. Güzelçamlı Söke arası 18 km.dir.

Güzelçamlı’dan her iki (Kuşadası Söke) ilçeye ve bu ilçelerden Güzelçamlı’ya karşılıklı sefer yapan minibüs kooperatifleri vardır. Gün boyu sefer yapan minibüslerin karşılıklı seferleri engeç her yarım saatte birdir. Güzelçamlı’ya Ankara, İstanbul dan ve Türkiye’nin diğer bir çok ilinden direkt seferler yapan onlarca ulusal firma ile Güzelçalı’ya ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Belde içinde hizmet veren şehiriçi – Milli Park minibüsleri ve taksi birlikleri ulaşım ihtiyacına cevap vermektedir. Güzelçamlı’ya havayoluyla gelenler İzmir Adnan Menderes veya Milas-Bodrum Havaalanlarını tercih etmelidirler. Deniz yoluyla gelenler için Kuşadası ve İzmir Limanları, demiryoluyla gelenlere ise Selçuk ve Söke istasyonları tavsiye edilir.

BAZI MERKEZLERE MESAFELER :

KUŞADASI : 25 KM.

SÖKE : 18 KM.

EFES :  38 KM.

İZMİR :  110 KM.

MİLET :  45 KM.

DİDİM :  70 KM.

BODRUM :  155 KM

DALAMAN :  225 KM.

AFRODISIAS :  220 KM.

PAMUKKALE :  220 KM.

Güzelçamlı Hakkında

İnce kumlu, tertemiz denizi, sakin ortamı ve bakir kalan doğasıyla tatilinizi rahat geçirebileceğiniz Kuşadası’nın incilerindendir Güzelçamlı…

Dilek Yarımadası Milliparkı

Milli park 19.05.1966 Yilinda, Ak dere ve Karine Orman Bölgesini de içine alarak Samsundagi Milli parki olarak ayrilmistir…

İçmeler Koyu

İçmeler Koyu Dilek Yarımadası Milliparkının 1. inci koyudur. Millipark giriş kapısına 300 mt mesafededir…